جوانسازی واژن؛ تاثیرات و روشها

جوانسازی واژن مجموعه ای از روش ها و راهکارهایی است که به افزایش زیبایی؛ شادابی و بهبود ظاهر واژن جوانسازی واژن؛ تاثیرات و روشها

مک می‌کند. در طول زندگی عواملی مثل بارداری، زایمان، برخی بیماری ها و بالارفتن سن که منجر به کاهش سطح کلاژن می‌شود، و می تواند زیبایی این ناحیه را تحت تاثیر قرار دهد.، و باعث چین و چروک و افتادگی پوست شود. مشکلات مربوط به زیبایی واژن می تواند زندگی زناشویی را تحت تاثیر قرار دهد!

 خوشبختانه روشهای جوانسازی واژن به کمک زنان آمده و تمامی این مشکلات قابل رفع و درمان است. در ادامه بیشتر به بررسی مبحث جوانسازی واژن، تاثیرات و روشهای آن می پردازیم : 

جوان سازی واژن چیست ؟

واژن به طور طبیعی دارای ویژگی الاستیک و کشسانی است اما با بالارفتن سن سطح کلاژن در بدن کاهش یافته و این مورد بیشترین تاثیرات را بر نواحی مخاطی بدن مثل واژن دارد، این مشکلات میتواند موجب چین و چروک، افتادگی و شلی واژن شود. تکنیک های جوانسازی واژن (Vaginal rejuvenation) می تواند تمامی این مشکلات را رفع کند. اما برای انجام هر یک از این تکنیک ها باید از پزشک متخصص، با تجربه کمک بگیرید.

جوانسازی واژن چه تاثیراتی دارد؟

از مهمترین تاثیرات و مزایای جوانسازی واژن می توانیم به این موارد اشاره کنیم : 

 • شادابی و زیبایی واژن
 • بهبود تحریک پذیری جنسی
 • بهبود کیفیت رابطه جنسی 
 • حفظ تقارن لابیا ها
 • درمان مشکلات ادراری و بی اختیاری
 • بهبود و رفع خشکی واژن و جلوگیری از درد حین رابطه جنسی
 • رفع تیرگی و چین و چروک

تکنیک‌های جوانسازی واژن

از مهمترین تکنیک های جوانسازی می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم : 

لیزر جوانسازی واژن

یکی از بهترین روشهای کم تهاجمی، سریع و سرپایی برای رفع نواقص احتمالی واژن، استفاده از لیزر درمانی است. لیزر با کمترین آسیب و عوارض مشکلات واژن را برطرف میکند. از کاربرد های لیزر می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم : 

 • درمان شلی واژن
 • درمان خشکی واژن
 • درمان بی اختیاری ادرار

جوانسازی با لابیاپلاستی 

یکی از رایج ترین روشهای عمل برای زیبایی و جوانی واژن، جراحی لابیاپلاستی است. در این جراحی بخشی از لابیاها و پوست اضافه اطراف واژن حذف می‌شود. این تکنیک به بهبود زیبایی واژن کمک کرده و برخی مشکلات احتمالی این ناحیه که به واسطه بزرگ بودن لابیا ایجاد شده، رفع می‌کند. 

تزریق ژل

حتما شما هم در مورد تزریق ژل به واژن شنیده اید، این تکنیک را میتوان به عنوان سریعترین و موثرترین روش جوانسازی واژن معرفی کرد. این روش سرپایی شامل تزریق ژل به ناحیه خارجی واژن است. در نتیجه این تزریق حجم واژن افزایش یافته و نواقص احتمالی آن مثل چین و چروک ها رفع خواهد شد. 

تزریق چربی 

تزریق چربی هم مشابه تزریق ژل است. در این روش از بدن خود فرد چربی استخراج شده و بعد از طی فرآیندی پیچیده مجدد به واژن تزریق میشود. چربی به بهبود شکل ظاهری واژن کمک می‌کند. از آنجایی که چربی از بدن گرفته شده، احتمال واکنش های آلرژیک بسیار کمتر است.

کاهش هود کلیتورال

این روش جراحی برای حذف کلاه کلیتورال است. این عمل بعد از کوتاه کردن اندازه لابیا مینورها انجام می‌شود. در مرحله ی بعد جراحی بافتی که قرار است، برداشته شود، را علامت گذاری میکند و تکنیک های مختلفی برای انجام این روش وجود دارد.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی روش جراحی جوانسازی است که به منظور تقویت و سفت کردن کانال و دیواره واژن انجام می‌شود. زنانی که به علت بالا رفتن سن و یا زایمان های مجدد دچار شلی عضلات واژن شده اند، می توانند این درمان را انجام دهند. واژینوپلاستی باید توسط پزشک متخصص و مجرب انجام شود، در غیر این صورت می تواند عوارض متعددی مثل از بین رفتن حساسیت و تحریک پذیری را به دنبال داشته باشد.

تزریق فیلر

تزریق فیلر با افزایش حجم واژن می تواند به جوانسازی آن کمک کند. تزریق فیلر روش کم تهاجمی و سرپایی است که می تواند مشکلات متعددی مثل خشکی واژن را رفع کند. این درمان در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می‌شود.

جوانسازی واژن با لیزر

یکی از راه های فوری برای تاثیر گذاری بیشتر در درمان و جوانسازی واژن لیزر درمانی اسن. لیزر می تواند شلی، گشادی و خشکی واژن را درمان نماید و در مقایسه با دیگر روشها کم تهاجمی تر است. برای آشنایی بیشتر با این درمان صفحه لیزر جوانسازی واژن را مطالعه کنید.

آیا دختران جوان می توانند جوان‌سازی واژن انجام دهند؟

بله مانعی ندارد. زیرا تکنیک های زیبایی و جوانسازی واژن تنها بر روی نواحی خارجی واژن انجام شده و تاثیراتی بر پرده بکارت ندارد. بنابراین مشکلی را ایجاد نمی‌کند. بهتر است تا 18 سالگی صبر کرده و بعد از آن برای این درمان ها اقدام کنید. زیرا تا قبل از 18 سالگی شکل لابیاها کامل نشده است!

چه زنانی کاندید تزریق چربی هستند؟

زنانی با شرایط زیر باید برای جوانسازی واژن اقدام کنند:

 • زنانی که حین رابطه جنسی درد دارند.
 • زنانی که دچار شلی و افتادگی واژن هستند.
 • زنانی که زایمان های مکرر داشته اند.
 • زنانی که دچار چین و چروک واژن شده اند.
 • زنانی که به دلیل ضعف عضلات کف لگن، دچار بی اختیاری ادراری شده اند.

عوارض جوانسازی واژن

جوانسازی واژن معمولاً شامل روشهای کم عوارض است و مشکلاتی را ایجاد نکرده و مزیت های آن بیشتر از ضررهای آن است. اما انجام این تکنیک ها می تواند مشکلاتی از جمله درد، تورم، خارش و سوزش را به دنبال داشته باشد. اما نیازی به نگرانی نیست، تمامی این مشکلات موقتی بوده و بعد از گذشت چند روز برطرف خواهد شد. عوارض احتمالی جوانسازی بسته به تکنیکی که برای درمان انجام می‌دهید، دارد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *